O nás

Školní jídelna je součástí subjektu Základní škola a mateřská škola Lhota u Vsetína, příspěvková organizace, Lhota u Vsetína 128, 755 01 Vsetín.

Denně připravujeme stravu pro děti v MŠ, žáky ZŠ a zaměstnance ZŠ a MŠ.

Při sestavování jídelního lístku se řídíme zásadami zdravé výživy s ohledem na dodržování vyhlášky o školním stravování (vyhl.č. 107/2005 Sb.) a také přihlížíme k plnění spotřebního koše, který je součástí  této vyhlášky. Dále dbáme na pestrost stravy, kterou doporučuje Česká školní inspekce v časopise "Výživa a potraviny". Jídlo musí splňovat nejen výživové hledisko, ale i estetickou stránku, aby se děti učily vnímat jídlo všemi smysly.

Součástí stravy pro děti MŠ je také zajištění pitného režimu. V naší školní jídelně jsou používány denně pouze čerstvé a kvalitní suroviny. Pokud je možné, tak při nákupu surovin dáváme přednost regionálním dodavatelům. Hlavní jídla připravujeme zpravidla z čerstvého  výsekového masa. Týdenní výběr druhů masa je rozmanitý (vepřové, hovězí, krůtí, kuřecí, králičí, rybí filé, losos).

Polévky jsou připravovány ze základního vývaru z čerstvého masa či kořenové zeleniny.        K ochucení používáme dochucovací kořeníci směsi, které neobsahují glutamát sodný.

Přílohy jako například bramborová kaše není připravována z polotovaru, ale z brambor, mléka a másla.

Strávníci dostávají zeleninové saláty, čerstvé ovoce, kompoty, mléčné výrobky jako jogurt, pudink, termix, šlehaný tvaroh aj. Připravujeme i domácí moučníky (bublaninu, mramorovou bábovku, různé typy řezů).

Jako nápoj jsou podávány sypané čaje ovocné či bylinkové, ovocné koncentráty, mošty, sirupy a mléčné nápoje (kakao, kolakao, melta, caro, ochucené mléko různých příchutí, bílá káva aj.).

Pracovníci školní jídelny

Jméno                                 Pracovní zařazení                                              Telefon

Křupalová Drahomíra             vedoucí školní jídelny                                       571 439 121                                                              

Vráblíková Dana                    kuchařka                                                          

Valchářová Marie                   pomocná kuchařka